Connect with us

Okul Davetiye Örnekleri

Veli Toplantısı Davetiyeleri

okul davetiyesi konusunda çok fazla içerik olmadığı aşikar. Bizler de sizler için bu davetiyeleri hazırladık. Umarız faydalı olur. okul davetiyesi linklerimiz en altta bulunmaktadır.

Published

on

veli toplantısı davetiye

Okul Davetiyesi

okul davetiyesi konusunda çok fazla içerik olmadığı aşikar. Bizler de sizler için bu davetiyeleri hazırladık. Umarız faydalı olur. okul davetiyesi linklerimiz en altta bulunmaktadır.

Veli Toplantısı Davetiyeleri

Basit ve pratik bir şekilde tek sayfaya 4 veya 8 adet veli toplantısı davetiyesi ekledim. Faydalanmak isteyen arkadaşların kullanımına sunulmuştur.

Öncelikle veli toplantısı davetiyesi yazının devamında en sonda , aşağıdaki linklerin üstüne basarak doğrudan  indirilebilir.

Dosyaları fırsat buldukça güncellemeye çalışacağım.

Veli toplantısı için genellikle basit düzeyde davetiyeler kullanılmaktadır. Çünkü veliler, bu çağrı kağıtlarını pek önemsemiyor olabilirler. Ama özverili bir öğretmen bu davetiyelerin üslubuna dikkat etmelidir.

Veli toplantısı davetiyesi indirmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Veli toplantısında lazım olabilecek imza sirküsü ve gündem maddeleri de eklenmiştir. Gündem maddeleri toplantıda konuşulan herşeyin yazılmış olduğu bir belgedir.

Bu belgenin daha sonra okul müdürüne bilgi vermek amacıyla sunulması gerekmektedir.

Veli toplantısı için oluşturulan davetiyeler öğretmenlerin özenle üzerinde durması gereken bir konudur.

Resmi olarak, toplantı davetiyeleri kullanılmasa da, raporlarını sunmanız zorunluluk teşkil etmektedir. Öğretmen dosyası içerisinde bulunması gereken dosyalardan biridir.

Okul Davetiyesi

Veli Toplantısı Neden Gereklidir ?

Öğrenciler, otorite yani öğretmen tarafından verilen görevleri yerine getirmemekte ısrar ettiklerinde, ödev yapmadıklarında ya da olumsuz davranışlar geliştirdiklerinde genellikle öğretmenler bireysel konuşmayı  tercih eder ve veliler ile birebir konuşurlar.

Ancak bazı durumlarda bazı davranışlar sınıf geneline yayılabilir. Sınıf ile ilgili genel problemler ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda öğretmenler veli toplantısı yapmak zorunda hissedebilir.

Bu sorunların dışında öğretmenler genel duyuruları yapmak ve  eğitim süreci ile ilgili bilgi vermek ve eğitim sürecinin daha etkili işlemesi için koordinasyonu sağlamak amacıyla da bu toplantıları yaparlar.

Öğrencilerden beklenen performansın alınması için veli-öğretmen işbirliği şarttır. Bu noktada veli toplantısı yapılması gerekmektedir.

Veli toplantıları ülkemizde bir klişe haline gelmiştir. Veliler genellikle bu toplantılara katılırken beklentileri genel duyurulardır.

Oysa vaziyetin ne kadar önemli olduğu hem öğretmen hem de veli tarafından idrak edilmelidir. Eğitim ciddi bir iştir ve bu toplantıların içeriği ve konuşulan konular önemli konular olmalıdır.

 

Veli toplantısı davetiyesi gönderildiğinde veli özen göstererek ehemmiyetle toplantıya gelmeli ve sonucunda beklediğini de almalıdır.

Site günlük olarak yenilenmektedir.

 

Veli Toplantısı Davetiyesi Sade-4’lü

 

Veli Toplantısı Davetiyesi Sade – 8’li

 

Veli Toplantısı Davetiyesi – Renkli

 

Veli Toplantısı – İmza Çizelgesi

 

Veli Toplantısı – Gündem Maddeleri

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Gönderiler