Makale

SAMSUNG AKILLI TV İÇİN TÜRKSAT GÜNCEL KANAL LİSTESİ SCM 4B 3A 5A

AKILLI TV İÇİN GÜNCEL KANAL LİSTESİ SAMSUNG

Kanallarımız, Türksat 4A güncellemelerini de içerecek şekilde sürekli olarak güncellenecektir. Akıllı TV’ler yıllardır piyasada olmasına rağmen, günümüzde ilk çıktıkları döneme kıyasla çok daha gelişmiş ve işlevseldirler. Bu nedenle, güncel kanal listelerini yüklemek artık çok daha kolay bir hale gelmiştir. Bu noktada güncel kanal listesi yüklemek da daha kolay oluyor.

AKILLI TV İÇİN TÜRKSAT GÜNCEL KANAL LİSTESİ SCM  4A 4B 3A 5A  LİSTESİNİ YAZIMIZIN EN ALT BÖLÜMÜNDEN İNDİREBİLİRSİNİZ. UYUMLU TV İÇİN BAKINIZ = SCM LİSTESİ UYUMLU TELEVİZYONLAR

Çok yakında kanal listesi yeniden güncellenecektir. Listemiz 2023 yılına aittir. Ancak tüm liste hala aktif olarak çalışmaktadır.

Ayrıca Kanal listesi düzenlemek için gerekli yazılımı da bu linkten indirebilirsiniz.

Chansort kanal listesi Düzenleyici indir

Güncel kanal listesi indirmek için lütfen sayfanın sonuna gidiniz.

Akış hizmetleri film ve dizi izleme alışkanlıklarımızı değiştirdikçe, televizyonlar da bu değişime ayak uydurarak akış hizmetleri ve sesle kontrol gibi özelliklerle donatıldı. Ancak, günümüzde pek çok televizyon akıllı TV olarak adlandırılsa da, hepsi aynı özelliklere sahip değildir.

1. Akıllı TV nedir?

Sadece HDTV anteni, kablo veya başka bir A/V kaynağından gelen içeriği görüntüleyebilen eski “aptal TV’ler” neredeyse tamamen yok oldu. Günümüzün bağlantılı dünyasında, daha akıllı cihazlar bekleniyor. Güçlü işlemciler, internet bağlantısı ve kolay kullanımlı yazılımları ile modern televizyonlar, geçen yüzyılın tüplü TV’lerinden çok bir akıllı telefon veya tablet gibidir. Akıllı TV’ler, akıllı telefonlar ve akıllı ev cihazları gibi, internet bağlantısı ve çeşitli uygulamaları destekler.

Bu, Netflix ve YouTube gibi video akış hizmetlerinden oyun oynamaya, sosyal medyayı kontrol etmeye kadar yeni eğlence seçeneklerinin kapılarını açıyor.

Artan sayıda model, kanalları değiştirmek ve program aramak için Amazon Alexa ve Google Asistan gibi ses tanıma araçlarını da içeriyor. Güncel kanal listesi bu şekilde yüklenemiyor.

Smart TV, İnternet TV, İPTV ile veya internet TV ile karıştırılmamalıdır.

İnternet TV , İnternet’in nasıl iletildiğine bakılmaksızın karasal, kablo ve uydu gibi geleneksel sistemler yerine İnternet üzerinden televizyon içeriği almayı ifade eder. IPTV, televizyon yayıncıları tarafından kullanılan İnternet televizyon teknolojisi standartlarından biridir. Akışlı televizyon , çok çeşitli şirketler ve bireyler tarafından İnternet TV’de yayınlanmak üzere oluşturulan programlar için kullanılan bir terimdir.

Akıllı TV, internet bağlantısı olan ve çeşitli uygulamalar ve hizmetler sunan televizyonlardır. Bu tür televizyonlar, kullanıcıların dizileri, filmleri, belgeselleri, oyunları ve diğer içerikleri internetten direk olarak izlemesine olanak tanır.

Akıllı TV’ler genellikle bir işletim sistemi (OS) kullanır, bunlar arasında Samsung Tizen, LG WebOS, Android TV, Roku TV, Amazon Fire TV gibi popüler olanlar bulunmaktadır. Bu işletim sistemleri üzerinden, kullanıcılar uygulama mağazalarından (App Store, Google Play gibi) uygulama indirerek, video yayıncılarının (Netflix, YouTube, Amazon Prime Video gibi) hizmetlerine erişebilir, müzik dinleyebilir, oyunlar oynayabilir veya evin diğer cihazlarını kontrol edebilir. güncel kanal listesi

Akıllı TV’ler ayrıca genellikle Wi-Fi veya Ethernet bağlantısı ile internete bağlanabilir ve bazı modellerde Bluetooth veya NFC özellikleri de bulunabilir. Bu özellikler sayesinde cihazlar ile uyumlu olan kulaklıklar, oyun kontrolcüleri gibi aksesuarlar kullanılabilir. Ayrıca bazı akıllı tv modelleri ekran yansıtma özelliklerine sahiptir ve bu sayede mobil cihazların ekranı direk olarak tv ekranına yansıtılabilir.

Son olarak, çok sayıda akıllı tv modelleri artık sesli asistan özelliklerine de sahiptir. Bu sayede tv kumandası kullanmadan, sesli asistan aracılığı ile komutlar vererek tv ile etkileşim kurabilirsiniz.

Sık izlenen kanalları favori kanallar olarak belirleyin ve TV kanallarını arama zahmetinden kurtulun. Ücretsiz yayın yapan TV, radyo ve Samsung TV Plus kanallarını favorilerinize ekleyebilirsiniz . Favori kanallar, Kanal Listesi ekranında vurgulanır. Daha yeni modellerde, yalnızca favori kanallarınıza göre filtrelenmiş TV rehberini de görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki kılavuzu izleyin.

Kanal listeleri sizi büyük bir zahmetten kurtarıyor. Böylece tarama yapmak zorunda kalmıyorsunuz ve hazır kanal listenizi yükleyerek hemen TV izlemeye  başlayabiliyorsunuz. Üstelik bu listeleri ek bir program ile bilgisayarınızda kolayca düzenleyip tekrar akıllı Tv’nize aktarabiliyorsunuz.

Samsung Akıllı TV için menüye giriniz. Oradan Yayın  sekmesine ve ardından Kanal Ayarları menüsünü takip ederek ” kanal listesini aktarn” seçeneğini takip ediniz. Ardından USB’den al seçeneği ile kanal listenizi yükleyiniz. USB’ye aktar seçeneği ile mevcut kanal listenizi de yedekleyebilirsiniz. güncel kanal listesi

Benzeri işlemleri diğer marka televizyonlarınızda da uygulayabilirsiniz. Yalnız dosya türünün aynı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü tüm televizyonlar “scm” uzantısı kullanmayabiliyor.

KANAL LİSTESİ DOSYALARI  – kanal listesini ekledikten sonra televizyonunuzu yeniden başlatınız.

SADECE HD KANALLAR

KARIŞIK TÜM KANALLAR

Eğer çalışmazsa bu linkteki dosyayı deneyiniz lütfen. . .

ALTERNATİF LİSTE İNDİR

avicenna

Pedagojik makaleler ve her türlü faydalı bilgiyi sizlere sunmak için araştırmalar , analizler yapıyor ve özgün bilgilerle harmanlayarak sizlere sunuyorum. Destek olmanız beni mutlu eder. Teşekkürler

3 Yorum

  1. benim televizyonda çok güzel çalıştı , çalışmayanlar televizyon modeline göre bulabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir