2.SINIF GEOMETRİK ŞEKİLLER SINAV

2.SINIF GEOMETRİK ŞEKİLLER SINAV

2.sınıf geometrik şekiller sınav dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Küp, kare, dikdörtgen , üçgen , kare ve dikdörtgen prizma, üçgen prizma gibi şekiller 2.sınıf geometrik şekiller konuları arasındadır. Kenar sayısı, köşe sayısı, ayrıtlar gibi bilgilerin sorulduğu sınavda orta derece bir zorlukta hazırlanmış sorular bulunmaktadır. 2.sınıf geometrik şekiller sınav dosyasını şekillerde bozulma olduğundan dosya şeklinde paylaştık. 2.sınıf […]

2.sınıf geometrik şekiller sınav dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Küp, kare, dikdörtgen , üçgen , kare ve dikdörtgen prizma, üçgen prizma gibi şekiller 2.sınıf geometrik şekiller konuları arasındadır. Kenar sayısı, köşe sayısı, ayrıtlar gibi bilgilerin sorulduğu sınavda orta derece bir zorlukta hazırlanmış sorular bulunmaktadır.
2.sınıf geometrik şekiller sınav dosyasını şekillerde bozulma olduğundan dosya şeklinde paylaştık. 2.sınıf geometrik şekiller konusu ile ilgili soru ve görüşleriniz için iletişimden ulaşabilirsiniz. Dosya indirme linki aşağıdadır.

Geometrik Şekiller

Geometrik Şekiller, 2.sınıf matematik konuları arasındaki en kolay ünitelerden biridir. Kare, Dikdörtgen , Daire, Üçgen ve silindir , kareprizma , dikdörtgen prizma ve üçgen prizma gibi şekiller ve bunların özelliklerinin öğrenilmesi konu bütünlüğü bakımından yeterlidir.

Genellikle şekillerin kenar ve köşe sayıları ile adlandırıldığına vurgu yapmamız gerekiyor.

Kare : Dört kenarı ve dört köşesi olan ve uzunlukları birbirine eşit görünen şekle kare ismini veriyoruz. Örnek şekil :

kare
kare

Dikdörtgen : Dört kenarı olan, ama kenarlarından iki tanesi , diğer iki tanesinden kısa olan şekle dikdörtgen diyoruz. Örnek şekil :

dik dörtgen
2.sınıf geometrik şekiller – dikdörtgen

Daire : Hiçbir kenarı olmayan yuvarlak , oval şekle daire diyoruz. Örnek resim :

daire
daire
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  BİRDE BUNLARA BAKIN

  Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM