Eğitimslayt
Kaliteli Eğitim İçeriği

  • TARİH: 19.06.2019

Dünyanın 50 Tonu – İlginç Gerçekler

Dünyanın 50 Tonu – İlginç Gerçekler

Konu Başlıkları Dünyanın 50 Tonu – İlginç GerçeklerDünyanın 50 Tonu ilginç gerçeklerilginç gerçekler bununla sınırlı değil , devam ediyoruzilginç gerçekler metnimizi okumaya devam ediyoruz Dünyanın 50 Tonu – İlginç Gerçekler Dünyanın 50 tonu ve ilginç gerçekler yazımı yazmaya nasıl karar verdim ? 🙂 İnternette araştırma yaparken rastladığım bir sitede bakınız.  – akhepedia sitesi – ilginç bilgilere […]

Dünyanın 50 Tonu – İlginç Gerçekler

Dünyanın 50 tonu ve ilginç gerçekler yazımı yazmaya nasıl karar verdim ? 🙂 İnternette araştırma yaparken rastladığım bir sitede bakınız.  – akhepedia sitesi – ilginç bilgilere rastladım. Doğal yollardan bu bilgilere ulaşılmasının güç olduğunu bildiğimden sitemde aktarmaya karar verdim. Doğal yollardan kastım elbette rastlantısal yollar.

 

ilginç fikirler
ilginç bilgiler

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi sizlerle tek tek bu bilgileri paylaşacak ve yorumlayacağım. Lafı fazla uzatmadan bilgileri aktarmaya başlıyorum. İşte dünyadan ilginç gerçekler

Dünyanın 50 Tonu ilginç gerçekler

Aşağıdaki listede ilginç bilgiler yer almaktadır. Doğruluğu ıspatlanamayacak bu bilgilerin kaynağı internettir. Bu sebeple ayrıca bir araştırma yaparak bilgi derinliğinizi arttırabilir ve doğrulama yapabilirsiniz. işte merakla beklediğiniz ilginç gerçekler

 

1.Japonya’da bir kadın, ortalama 84 yaşına kadar hayatını sürdürüyor. Aynı süre Botswana ülkesinde 39 yıl gibi kısacık bir rakama denk geliyor. Biraz araştırma yapınca 2016 yılı verilerine göre Japonlarda insan ömrü ortalamasının 83,98 olduğunu gördüm. 2019 yılında bu rakamın yükseldiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Botswana ise ilginç bir Afrika ülkesi. İngiltere’den 1966 yılında bağımsızlığını kazanan bu ülkenin geçim kaynağının yarısı elmas madenleri. Ayrıca günümüzde hızlı büyüyen ülkeler arasında.

 

2.Dünyamızda şişmanların sayısı hiç de az değil. Ne ilginçtir ki bu nüfusun üçte biri hala gelişmeye devam eden ülkelerdedir. Bu da demek oluyor ki gelişmiş ülkelerde obez sayısı az. Neden ? Bence yediklerine dikkat etmelerinin yanında spor da yapıyorlar.

 

3. Birleşik Krallık ve USA , gelişmiş ülkeler arasındaki yerini koruyan ülkeler ve bu ülkelerde erken hamilelik oranı diğer tüm ülkelere göre en yüksek noktada.

 

4. Çin dünyanın nüfus bakımından en yoğun ve kalabalık ülkesi ve bu ülkede 44 milyon kadının kayıp olduğu bildirilmiş. Nüfusa oranla normal bir rakam mı yoksa anormal bir durum mu var bilemedim. Kadınların kayıp olması tabiki anormal bir durum ancak bunun tüm dünyada yaygınlığı düşünüldüğünde  Çin’deki bu rakam anormal mi bilemiyorum zira nüfusa oranına bakmak gerekiyor. Buna sebep olan alçaklar bu makaleyi okuyorsa – imkansız – kadınları serbest bırakın 🙂

ilginç gerçekler bununla sınırlı değil , devam ediyoruz

5. Brezilya ülkesinde avon kadınları sayısı , Brezilyadaki asker sayısından fazla imiş. Avon kadınları ifadesinden neyin kastedildiğini anlamasam da aklıma ilk gelen kozmetik firmasına çalışan kadınlar oldu. 🙂

 

6. Yıllardan 2002 ! Dünyadaki idamların büyük bir çoğunluğu bu yılda İran , Abd ve Çin’de meydana geldi . Adaletin uygulandığını mı düşünmeliyiz , yoksa otorite aracı olarak adaletin mi kullanıldığını düşünmeliyiz bilemedim. İdam’a karşı değilim ama adil olmayan insanların elinde son derece tehlikeli bir ceza ve arındırma yöntemi . Sonuçta bir “pardon” payı yok değil mi ?

 

7.İngiltere’de süpermarketler  , kişiler hakkında istihbarat örgütlerinden daha fazla bilgiye sahipler. Bu bilgi her ne kadar espri gibi görünse de gerçek olduğu iddia ediliyor.  Bizim ülkemizde sanırım en fazla bilgiye rtük reklam ajansı ve BTK sahip 🙂

 

8.ABD’de yetiştirilen her inek için günde tam 2.5 dolar sübvansiyon (para ya da hizmet karşılığı verilen ücretsiz yardımlar ) ödeniyor ve bu rakam Afrika ülkelerinin günlük geçim ücretinden faha fazla. Bu konuda yorum yapmayacağım.

 

9.Dünyada 70’ten fazla ülkede eşcinsellerin ilişkisi yasak  ve 9 ülkede bunun cezası idam. Rahat bırakın insanları🙂

 

10.Dünyada insanların beşte biri günlük bir doların altında bir gelirle yaşamına devam ediyor. Sakın bir takım partilerin adayları bu bilgiyi şükür vesilesi olarak kullanmasın, kızarız 🙂 Eşşekliğe lüzum yok

ilginç gerçekler  yazımız devamı edecek  elbette . . .

ilginç gerçekler metnimizi okumaya devam ediyoruz

 

11. Rusya’da kadınlar şiddet görüyor ve her yıl 12.000 kadın bu olayın sonucunda yaşamını yitiriyor. Kadınlara el kaldırmak için zavallı olmak gerekiyor. Bunu yapan hangi ırktan olursa olsun insan sayılamaz elbette.

 

12. Amerika’da estetik operasyonlar yaygın. Yılda tam 132 milyon Amerikalı’nın estetik operasyon yaptırdığı gerçeği konuşuyor. Estetik kaygısı elbette önemli bir unsur psikolojimiz için. Ancak son yıllarda özellikle sosyal medyanın da etkisiyle insanlar zıvanadan çıkmış durumdalar. Öyleki dış görünüş artık karakter ve güzel yaşamın vazgeçilmez unsuru haline gelmiş olmasının yanısıra önüne geçmiş durumda..

 

13.Kara mayınları çok tehlikeli tuzaklar ve her saat başına 1 kişi bu sebeple hayatını kaybediyor ya da sakat kalıyor. Ülkelerin güvenlik politikaları bazen çok acıamsız olabiliyor değil mi ? Elbette düzenin sağlanması için güvenlik bölgeleri oluşturulmalı ancak denetimsiz bırakılmaması konusunda da hemfikiriz.

 

14. Hindistan’da 44 milyon kadar çocuk işçi yaşamını zor şartlarda sürdürüyor. Bu bilgiyi okumaz olaydım , gerçekten içler acısı. Çocukların yeri oyun parkları, analarının kucağıdır. İşçilik , yetişkinlerin görevidir. Aksi taktirde bu çocukları dünyaya getirmez acımasızlık ve cehalet örneğidir.

 

15. Sanayileşmiş toplumlarda yaşayan popülarite , günde yaklaşık 6-7 kilogram ağırlığında katkı maddesi tüketiyor yiyeceklerin içinde.  Bu durum kesinlikle kabul edilemez. Doğal yaşamın önemi vurgulanmalı ve sentetik hiç bir yiyecek , sağlık nedeniyle kabul edilmemelidir.

 

16. Dünyadaki spor dalları arasında bir kişiye en çok ücreti kazandıran sporun golf olduğunu biliyor muydunuz ? Tiger Woods yılda 78 milyon,  saniyede 148 dolar kazanmış bir sporcudur. İnsanların bu akdar orantısız rakamları kazanmasına izin veren spor ve dünya düzenine lanet okuyayım mı şimdi 🙂 Ya arkadaş napıyor atomu mu parçalıyor iki deliği tutturup bir insan nasıl olur da bu kadar yüksek ücretler alır ? Hangi kafayla bu paraları ödüyorlar aklım aklmıyor , veya almak istemiyor 🙂

 

17. Amerika’da bir milyon erkek ve 7 milyon kadın yeme bozukluğu yaşıyor . Neden kardeşim, eğitimsizlikten. Bizim ülkemizde de bu rakamlar bu sayılardan çok daha fazla. Peki bu neden ? Bu parasızlıktan elbette.

 

18. İngiltere’de 15 yaşındaki gençlerin yarısı ukyuşturucu kullanmış , çeyreği de  sigara içmiş bulunmaktadır. Bu rakamların oldukça ürkütücü olduğunu ifade etmek isterim. İngiliz hükümetini acil göreve davet ediyoruz.

 

19.

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM