Makale

Müzikli Slayt Gösterisi Hazırlama

Müzikli Slayt Gösterisi Hazırlama Hakkında

Slayt gösterileri, önemli fotoğrafları veya ürünleri sergilerken bilgi sunmanın etkili bir yoludur. Ne yazık ki, basit bir slayt gösterisi birilerinin ilgisini çekmek için yeterli olmayabilir. İşte bu noktada slayt yapma işini oldukça kolaylaştıran müzikli slayt yapma programı gibi uygulamalar size yol gösterecektir.

Videoya Müzik Eklemek için 9 Hacker ve Püf Noktaları

Bunun için bir çözüm, projenize ilgi çekmek için müzik eklemektir. Sonuçta, kim müziği sevmez ki ? Slayt gösterinize nasıl şarkı ekleyeceğinizden emin değilseniz sorun değil. Wave.video’yu yükleyin ve bu sorunsuz kılavuzu izleyin.

Neden Müzikle Slayt Gösterisi Yapalım?

Facebook veya Instagram’daki akışınızda ilerlerken sevdiğiniz markalardan birinden iyi yapılmış bir slayt gösterisi ile karşılaşıp da,tamamen sessiz olduğunu görüyorsunuz. Söz konusu slayt gösterisini tamamlanıncaya kadar izlemeyi ve bitirmeyi düşünüyor musunuz? Muhtemelen cevabınız hayır.

Bir işletme olarak ana hedeflerinizden biri, kullanıcıları içeriğinizle etkileşimde tutmaktır. Marka takipçileri sessiz slayt gösterinizi tam olarak izlemekle ilgilenmiyorsa, onlara müzikli içerikler vermelisiniz.

Bir işletme olarak ana hedeflerinizden biri, kullanıcıları içeriğinizle etkileşime sokmaktır

Müzik arka planı eklemek her şeyi anında değiştirir. Sadece derinlik katmakla kalmaz, aynı zamanda çekici bir yapı kazandırır. Müzik izleyicinin duygularına da hitap eder. 

Görsel Hikâye Anlatımında Duygusal Yaklaşım

Görsel Hikâye Anlatımında Duygusal Yaklaşım

Kitlenizin özel haberleriniz veya ürününüz hakkında heyecanlanmasını mı istiyorsunuz? Slayt gösterisi boyunca ruh halinizi yüksek tutmak için neşeli, mutlu bir jingle ekleyin. Niyetiniz insanların kalp atışlarını çekmeye çalışmaksa, üzücü bir şarkı bunu başarabilir. Müzikli bir slayt gösterisi oluşturmak, müzikli slayt yapma programı ile daha kolaydır. Eski ve yeni kullanıcıları yeni malzemelerle büyülemenin iyi bir yoludur.

Wave.video Kullanarak Müzikli Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır

Birinci Adım: İstediğiniz Biçimleri Seçin

Başlamak için slayt gösterinizin biçimlerini belirlemeniz gerekir. Facebook, Instagram ve Linked In’de paylaşmayı planlıyorsanız, projenizin amacına en uygun olan stilleri seçin.

Wave.video'da seçebileceğiniz video formatlarını gösteren bir fotoğraf.
müzikli slayt hazırlama

İşte profesyonel bir ipucu : Kare formatları, özellikle Facebook ve Instagram için mobilde müzikli slayt gösterileri yaparken mükemmeldir.

Nihayetinde paylaşmayı planladığınız sosyal kanallardan bağımsız olarak, kitlelerinizden telefonlarından veya bilgisayarlarından ayarlı olmalarına bakılmaksızın rahat bir izleme deneyimi sağlamak için yeterince formattan fazlası var. Sadece süsüne uygun olanları seç ve kullan. İşte bu kadar.

İkinci Adım: Slayt Gösterinizin İçeriğini Seçin

Etkili içeriği olmayan bir slayt gösterisiyle kullanıcı çekemezsiniz. Bu nedenle bir sonraki adım yapı taşlarınız olarak kullanılacak uygun görüntü ve video karışımını seçmektir. Tamamen görüntülerden veya tamamen videodan oluşan bir slayt gösterisi olmasını tercih ediyorsanız, bu da gayet iyi. Sonuçta, bu sizin yaratımınız. Koleksiyonda seçebileceğiniz çok sayıda resim ve video bulunuyor. İşte slayt yapma işi bu kadar kolay.

Wave.video'da "dog" anahtar kelimesi için resim kitaplığının fotoğrafı.
slayt hazırlama

Burada dikkat edilmesi gereken şey, slayt gösterisinin amacına uygun içeriği seçmektir. Evet müzikli slayt yapma programı bunun için var zaten.

Ücretsiz stok görüntüleri
ücretsiz stok görüntüleri

Videolarınız için Ücretsiz Stok Video Bulmak İçin 29 Yer

Ancak, stok içeriği, insanların aradığı kişisel notları her zaman vurmaz. Vizyonunuzla ilgili durum buysa, kendi resimlerinizi ve video çekimlerinizi yüklemeyi seçin. 

Kendi içeriğinizi entegre etmek kolaydır. Ekranın üst kısmındaki “Yüklemeler” sekmesini tıklamanız yeterlidir. Buradan “ekle” düğmesini tıklayarak kişisel videolarınızı ve resimlerinizi Wave’e aktarabilirsiniz.

Wave.video'da kendi yüklemelerinizi nasıl ekleyeceğinizi gösteren bir gif.

Kendi içeriğinizi eklemenin başka bir yolu, masaüstünüzdeki veya diğer klasörlerinizdeki dosyaları tarayıcı pencerenize sürükleyip bırakmaktır.

Kullanıcıların dosyaları karşıya yüklemek için Wave.video'ya nasıl sürükleyip bırakabileceğini gösteren bir gif.

Eklendikten sonra, yüklediğiniz içerik oradan “yüklemeler” sekmesinin altında kalacaktır. Slayt gösterinize dahil etmek için, eklemek istediğiniz resmin veya videonun üzerine gelin ve “ekle” düğmesini tıklayın. Kendi materyallerinizi kütüphanemizle harmanlamayı seçmek, projenizin kitleniz üzerinde güçlü bir etkiye sahip olmasına yardımcı olabilir.

Wave.video ile Müzikli Slayt Gösterisi Yapın ve slayt yapma işini kolayca halledin. Kullanımı kolay çevrimiçi video yapımcısı ŞİMDİ DENEYİN

Yeni bir slayt eklemek için ekranın alt kısmındaki “video klip veya resim ekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Slayt gösterinizi marka logonuzla filigran haline getirmek istiyorsanız, Wave’in arayüzünün sol tarafındaki “filigran” sekmesini tıkladıktan sonra logonuzu yükleyebilir ve uygun gördüğünüz yere yerleştirebilirsiniz.

Kullanıcılara slayt gösterilerine nasıl başka bir görüntü veya video klip ekleyeceklerini gösteren bir fotoğraf.

Üçüncü Adım: Önemli Metin ve Stiller Ekleme

Fotoğraflarınızın ve videolarınızın kendileri için konuşmasına izin vermeyi seçebilmenize rağmen, genellikle ekstra mil yapmak ve görüntüler ekranda kayarken okuyucularınıza kısa bir şeyler vermek en iyisidir . İyi bir kural, şeyleri kısa tutmaktır. 

Videomda Ne Kadar Metin Kullanmalıyım? Wave.video Tasarımcısı’ndan Gizli İpuçları

Nihayetinde, güzel slayt gösterinizin önüne bir metin duvarı almak istemezsiniz. Ekranda bir slogan ya da birkaç anahtar ifadenin yer alması en ideal senaryodur. Herhangi bir slayta tam cümleler ekleyecekseniz, bunu bir veya iki açıklayıcı cümle ile sınırlayın.  

Farklı yazı tipleri ve renklerle oynamaktan korkmayın. Her slaytın farklı bir yazı tipi stili olmamalıdır, çünkü bu, slayt gösterinizi uyumlu bir parça gibi göstermekten alıkoyabilir. Bu nedenle, projenizin uzunluğuna bağlı olarak, bir ila üç yazı tipi varyasyonuna bağlı kalın. Bu, kitlenizi aynı anda sıkmadan bir şeyleri değiştirme şansı verecektir.

Wave.video'da kullanıcılara yazı tiplerini, yazı tipi renklerini ve metin stillerini değiştirebilecekleri bir fotoğraf.

Unutmayın, slayt geçişleri de önemlidir! Bu, biraz daha eğlenebileceğiniz bir alandır. Yazı tiplerinden farklı olarak, izleyicileri geçişlerle boğmak zordur.

Ayrıca, her slaydın girişini tamamen aynı şekilde yapması sıkıcıdır. Kullanabileceğiniz animasyonları deneyerek işleri heyecanlandırın. Bu yaratıcı kapıları açık ve çapraz atın, başarıya giden yolu çözün.    

Wave.video'daki kullanıcıların kullanabileceği slayt geçişlerinin fotoğrafı.

Dördüncü Adım: Müzik Zamanı

Wave.video müzik bölümüne tıkladıktan sonra kullanabileceğiniz çeşitli uzunluklarda ve stillerden oluşan büyük miktarda stok sesi bulmakişten bile değil. İş kullanımı göz önünde bulundurularak seçilen müzikten ilham verici melodilere kadar seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek var. Müzikli bir slayt gösterisi oluşturacaksanız, seçeneklerle dolu bir kütüphaneye sahipsiniz.

Wave.video'da bulunan bazı müzik türlerinin fotoğrafı.
müzik türleri

Buradaki güzel şey, müzikal slayt gösterinizi daha da benzersiz hale getirmeye yardımcı olan kendi müzik yüklemelerinizle stok sesini karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.

Ses tekliflerimiz sekiz saniye ile üç dakika arasında değiştiği için, imlecinizi seçtiğiniz ses dosyasının üzerine getirdikten sonra “ekle” düğmesini tıkladıktan sonra slayt gösterinizde ne kadar süre çalacağını seçebilirsiniz.

Kullanıcılara Wave.video'da slayt gösterilerine nasıl şarkı ekleyeceklerini gösteren bir gif

Slayt gösterinizin uzunluğunun ve seçtiğiniz müziğin birbirini tamamlaması gerektiğini unutmayın. Yani, slayt gösteriniz nispeten kısaysa, diyelim ki 10 ila 15 saniye , sadece bir şarkıya sadık kalın, çünkü ikisinde sıkışmaya çalışmak böyle kısa bir videonun ayrık görünmesini sağlayabilir.

Flip tarafında, videonuz 30 saniye veya daha uzunsa, iki veya üç farklı müzik klibi denemekten çekinmeyin. Sesi daha uzun videolarda değiştirmek yalnızca müzikli slayt gösterinizi daha fazla kişiliğe dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda kitlenizin etkileşimde kalmasına da yardımcı olur.

Biraz müzik seçtikten sonra, ekranın altındaki zaman değiştirme kaydırma çubuğu aracılığıyla şarkı seçimlerinizin slayt gösterinizde ne kadar süre görüneceğini belirlemeye başlayabileceğiniz düzenleme ekranına geri dönersiniz.

Wave.video'da zaman değiştirme kaydırıcısının fotoğrafı.

Seçimlerinizden birinin tıklanmadığını fark ederseniz, ses örneğine tıklayın ve ardından sağ taraftaki mavi “X” işaretine tıklayın. Şarkı slayt gösterinizden kaldırılır ve başka bir şarkı seçebilirsiniz. Zaman geçiş kaydırıcısındaki “ses ekle” düğmesini tıkladığınızda müzik kitaplığına geri dönersiniz. Buradan daha fazla ses yükleyebilir veya slayt gösterinizi daha duyulabilir hale getirmek için diğer örnekleri seçebilirsiniz.

Beşinci Adım: Dünyayla Paylaşın

Her şeyin zevkinize göre olmasını sağladıktan sonra, son adımın zamanı geldi. “Yayınla” sekmesine basın ve slayt gösterinizin üzerinde yer alan seçtiğiniz biçimleri inceleyin. Birini unuttuysanız, ekranın sol üst kısmındaki “biçimleri yönet” i tıklamanız yeterlidir. Biçimler sayfasına geri dönersiniz.

Wave.video'daki video yapım sürecindeki son adımın fotoğrafı.

Her şey yapıldıktan sonra, istediğiniz video kalitesini ve voila’yı seçin! Slayt gösteriniz artık indirilebilir. Projenizi dijital elinizde bulundurduktan sonra devam edin ve sosyal medyada paylaşın.

Sonunda, burada, önyükleme yapmak için müzikli şık bir slayt gösterisinin nasıl oluşturulacağı hakkında kolay bir rehber var. İşiniz veya kişisel kullanımınız için ilgi çekici slayt gösterileri oluşturmak için özellikle teknik bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız, bu rehber size yardımcı olmak için burada olacaktır. Şimdi, bu bebeği vahşi doğanın içine bırakın ve yaratımınızın görülmesine ve duyulmasına izin verin!

avicenna

Pedagojik makaleler ve her türlü faydalı bilgiyi sizlere sunmak için araştırmalar , analizler yapıyor ve özgün bilgilerle harmanlayarak sizlere sunuyorum. Destek olmanız beni mutlu eder. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir