Meb Kazanım Testleri

Kazanım Testleri Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığı veya kısa adıyla Meb , bünyesinde hazırlamış olduğu ve sürekli güncellediği kazanım testlerini öğrencilerin hizmetine sunarak kaliteli bir hizmet sundu. Sitede verilen kazanım testleri 5,6,7,8,9,10,11,12 sınıflar için bulunuyor. Test içerikleri konu konu ve ünite ünite sıralandığı için öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor.

kazanım testleri içeriklerine bakıldığında okulda işlenen konulara paralel ilerlediği görülmekte. Meb’in kendi hazırlamış olduğu soruların yine Meb tarafından sınav yapılacağı düşünüldüğünde çözmeye değer oldukları anlaşılabilir. Sayfa bünyesinde testlerin yanısıra Değerlendirme testleri de bulunmakta. Bu testler ile de bilgi seviyenizi ölçebilir ve bulunduğunuz seviyeyi tespit edebilirsiniz.

Meb her sene güncellediği kazanım testleri ile sunduğu hizmetin kalitesini arttırıyor. Cevap anahtarlarını bulabileceğiniz soruları ister online pdf , isterseniz de çıktı almak şeklinde çözebilirsiniz.

kazanım testleri

kazanım testleri

Kazanım testlerinin önemine değinmek gerekirse bakanlık bünyesinde hazırkanmış olması ve öğrencilerin hizmetine sunulması büyük bir atılımdır. Sınavlara hazırlık sürecinde sınav yapan kurumun yayınlamış olduğu sorular büyük öneme sahiptir. Bu noktada kazanım testlerinin varyasyonlarının çözülmesi de önemlidir. Bu testler ücretsiz kazanım testleriyle bir şekilde öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Kazanımların sıralaması doğrultusunda hazırlanan testleri çözen öğrencilerin pratiklerini geliştirecek ve eksiklerini tespit ederek daha iyi hazırlanacaktır.

Kazanım Testleri Tavsiyesi

Öğrencilerime tavsiyem testlerin tamamını indirip çıktı alarak sorular üzerine kafa yormalarıdır. Soru çözdükçe soru çözüm teknikleri gelişecek ve yanlışlarını tespit ederek daha kolay bir şekilde soruları çözeceklerdir. M.e.b kazanım testleri özellikle dersanelerin kapatılmasından sonra öğrencilerin arayışa gireceklerin bir dönemde bir rehber niteliğinde olacaktır. Öğrenciler, sınava hazırlanmak zorunda oldukları için ve okuldaki sınavlarına da hazırlanmaları gerektiği için ek kaynak almak zorunda kalabiliyor. Para harcamak yerine online sınav kaynaklarını kullanmak da bu noktada daha faydalı olabilir. Velilerin ise bu konuda öğrencileri teşvik etmesi gerekiyor. Bu ücretsiz kazanım testleriyle öğrencilerimizi ödevsiz ve kontrolsüz bırakmayalım. Öğrencilerin veliler tarafından konrol edilmesi ve sürekli teşvik edilmesi gerekiyor.  Öğrenciler motivasyonlarını düşürdüklerinde onların yardımına koşmamız gerekiyor. Onları sıkmadan ve bunaltmadan sınavlara hazırlamak bizim asli görevimizdir. Bu noktada velilere ve öğretmenlere çok önemli misyonlar düşmektedir.

İlgili testleri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.