M.E.B Lgs Örnek Sorularını Yayımladı

Merakla beklenen yeni sınav sistemi için M.E.B Lgs Örnek Sorularını Yayımladı. Lgs örnek soru sayısal ve lgs örnek soru sözel şeklinde paylaşılan soruları sitemizden indirebilirsiniz.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ortaöğretim için öğrenci alımlarında sınavla öğrenci alan okul sayısının azalacağı ifade edilmişti. Ancak önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde bu pek mümkün görünmüyor. M.e.b 2018 – 2019 yılında yapılacak olan Lise geçis sınavı Lgs örnek soru  yayınlayarak öğrencilerin kullanımına sundu.

Kitapçıkta sınavda sorulacak soruların yarısı kadar soru paylaşıldı. Matematikten 10 , İnkilap tarihi ve  Atatürkçülük dersinden 5 , Fen Bilimleri dersinden 10, Türkçe testinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testlerinden ise 5’er soru paylaşıldı.

Yapılan açıklamada M.E.B Odsgm sitesinden soruların indirilebileceği ve her ay soru yayınlanacağı kaydedildi. Açıklamada özellikle ilk ünitede yer alan konularla ilgili sorulara ağırlık verildigi ancak diğer ünitelerden de sorular olduğu belirtildi.

Lgs örnek sorular sınav açısından büyük oneme sahipler . bu sebeple sınav sorularının dikkatli incelenmesi gerekiyor. Lgs sınavında tüm öğrencilere başarılar diliyorum.

LGS ÖRNEK SORULARI – SÖZEL SORULAR

LGS ÖRNEK SORULARI – SAYISAL SORULAR