Bahçelievlerde bir ilköğretim okulu, başlattığı ilginç proje ile adını Organik okul olarak duyurmayı başardı.
Bahçelievler Emlak Konut İlkokulu bahçesinde atıl durumda bulunan topraklı bahçede bostan kuruldu ve burada çeşitli sebze ve meyveler ekildi.

organik okul projesi
organik okul

Öğrencilere toprakta yetişen ürünlerin hangi aşamalardan geçtiğini gösteren bu etkinlikte çocuklar doğa ile iç içe bir eğitim görme fırsatı yakalıyorlar. Okulda kurulan bostan sayesinde ise birbirinden lezzetli organik besinlerin tadını çıkartıyorlar.

Okulda yapılan faaliyetler bununla da sınırlı değil. Bahçede kurulan kümes sayesinde tavuk,kaz,hindi gibi hayvanlar besleniyor ve çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor. Ayrıca hayvansal besinlerin de üretim aşaması yakından gösterilmiş oluyor. Organik okul sayesinde daha işlevsel bir doğa modeli kurulmuş ve çocuklar için eşsiz bir deneyim sunulmuş gibi görünüyor.

Bahçelievler Emlak Konut İlkokulu, başlattığı bu proje ile adını duyurmayı başardı. Darısı, bahçesi uygun olan diğer okulların başına diyelim. Organik okul projesi, ülkedeki bir çok okulda halihazırda bireysel çabalarla uygulanıyor. Ancak M.E.B. eliyle böyle bir proje başlatılması hiç de fena olmaz. Eğitim sisteminin artık modern bireyler yerine doğaya daha duyarlı modern bireyler yetiştirmesini temenni ediyoruz.