24 Kasım’da Öğretmenler Günü İçin İkramiye Talebi

CHP’DEN  İKRAMİYE TEKLİFİ GELDİ

CHP milletvekillerinden Niğde Millet Vekili Fethi Gürer, meclise öğretmenler için  1 maaş ikramiye verilmesi ile ilgili kanun teklifinde bulundu. Fethi Gürer kanun teklifi gerekçesinde her sene 24 Kasım tarihinde öğretmenler günü kutlandığını belirtti ve öğretmenlere  1 maaş ikramiye olarak ödenmesini talep etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce öğretmenlere 3600 ek gösterme ile ilgili müjdeli haberler ileteceğini duyurmuştu. Bu haberler üzerine harekete geçen Millet Vekili Gürer, öğretmenler gününde 1 maaş ikramiye ödenmesini talep etti. Öğretmenlerin ekonomik durumunun özellikle bu kriz zamanlarında iyileştirilmesi gerektiğini belirten Gürer, kanun madeelerini düzenledi ve meclise sundu. Kanun teklifi maddelerini aşağıda belirtiyoruz. ek gösterge

M.E.B Ziya Selçuk’un 24 Kasım Öğretmenler gününden önce konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Ayrıca ücretli öğretmenlerin maaş iyileştirme çalışmaları ve bu ödenekten yararlanması konusu ise henüz muallak.

Ücretli öğretmenlerin haklarında iyileştirmeler yapılması ve ödemelerden eşit oranda yararlandırılması bekleniyor. M.E.B kanadından gelecek açıklamalarla  durumun en kısa zamanda düzeltilmesini ümit ediyoruz.

Bilindiği üzere  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Vizyon belgesinde ücretli öğretmenlerin maaş durumlarının iyileştirilmesi hakkında bir duyuru yayınlamıştı. Zammın ne zaman yapılacağı ise merak konusu